Bu New Jersey’deki Ev bir dağ evi gibi hissediyor


Teaneck, New Jersey, New York şehrinin hemen dışında bir banliyö kasabası, tam olarak Alp tarzı bir dağ evi bulmayı beklediğiniz yer değil. Ancak şanslı bir ailenin evinde, hafif ahşap tavanlar ve yün döşeme, yerel bölgeye rağmen parlak dağ manzaralarının görüntülerini çağrıştırıyor. Bu, bir sonraki dalga tasarım firması Toledo Geller sayesinde, kasvetli, ezilmiş bir evi, aynı anda rahat ve parlak hissettiren misafirperver bir aile evine dönüştürdü.

Virginia Toledo ve Jessica Geller’den oluşan tasarım ikilisi eve ilk girdiğinde, bu sıfatlardan herhangi birinden uzaktı. Virginia,” çok kahverengi, çamurlu, 80’lerin yenilenmesiydi ” diye hatırlıyor. “Biliyorsun, sadece parlak yer Karosu, odalarda duvardan duvara halı yok…”Yani, yenileme için olgun.

Böylece, o ve Jessica, evin alanlarını, özellikle de halka açık olanları daha iyi nasıl kullanacaklarını düşünmeye başladılar: bir güneş odası, oturma odası ve merkezi Yemek Odası.

Yerleşimi çok az doğal ışık veren oturma odasıyla başladılar. Jessica,” bu yüzden zamanlarının çoğunu geçireceklerini düşündükleri sunroom’a sahipler ve daha sonra birinci katta TV izleme odası olarak kullanacakları başka bir oda vardı ” diyor Jessica. “Yani onları bu odaya nasıl sokacağız? Özel hissettirmeliyiz, farklı hissettirmeliyiz.”

İki doğal bir shiplap duvarları kapsayan fikri ile geldi, ayrıca evin diğer bölgelerine bağlarken oda özel hissettiren bir dokusal eleman olarak hizmet etmek. “Bir salon ya da otel lobisinde düşünmeyi kucakladık, sanki bu odada yürüyebilmeniz için sıvıyı nasıl hissettiriyoruz, çünkü başka her yere gitmek için yürümek Zorundasınız. evde değil, aynı zamanda oturup orada rahatlamak istediğiniz gibi hissettirin mi?”

Paletin geldiği yer:” çok gölgeli olabilecek odaları düşünmeye başladık, aynı zamanda rahat ve davetkar hissetmeye başladık ” diye açıklıyor Virginia. “Ve biz dağ evi ya da kayak Köşkü kelimesini kullanmaya başladık-bildiğiniz bu tür bir şey, o kış ışığını elde edersiniz.”Hem karanlık odaları daha rahat hissettirmek hem de daha parlak olan ışıklardan en iyi şekilde yararlanmak için mükemmel bir çözümdü.