2019 Dünya marmelat ödülleri


Paddington Bear’dan Winston Churchill’e hayranlar da dahil olmak üzere, marmelat yemek ve yapmak İngilizlerle ayrılmaz bir şekilde bağlantılı görünüyor. Marmelat yapmak mükemmel kış aktivitesidir ve mevsimlik mavileri geçici olarak kovmak için soğuk sabahları güneş ışığı tadı sağlar. Ya da D. H. Lawrence’ın dediği gibi, ” blues’u geleceği düşünüyorum, bu yüzden bıraktım ve biraz marmelat yaptım. Turuncuyu parçalamak ve zemini fırçalamak için bir tane nasıl alkışladığı şaşırtıcı.”

Sevilla portakalları, canlı tatma kabuğu ve yüksek pektin içeriği nedeniyle en iyi marmelat üretir. Onların sezonu sadece Ocak ve Şubat aylarında birkaç kısa hafta sürer. Ev yapımı marmelat, yapımcının acı ya da tatlı, ince öğütülmüş, kaba kesilmiş ya da hiç soyulmamış tercihini ve cin, Cointreau ya da şampanyadan bir lezzet artışı eklenip eklenmeyeceğini memnun etmek için tamamen ısmarlama bir sonuç sağlar.

Pestisit püskürtülen kabuğu önlemek için organik portakal seçin ve daha kısa bir Pişirme süresi ve daha parlak, meyveli bir tat için kabuğu gece boyunca ıslatın. Bir şeker termometresi, 104.5 ° c ayar noktasını kontrol etmenin en iyi yoludur. kavanozları ağzına kadar doldurun (kavanozların sıkı oturan kapakları varsa Balmumu disklerine gerek yoktur).

Efsane marmelat 1700 yılında icat edilmiştir o zaman Seville portakal taşıyan bir fırtına perişan İspanyol gemisi Dundee sığınmak istedi. Kargo ucuza James Keiller’a satıldı, şanssız bir yerel tüccar, karısı onu bir korumaya dönüştürdü.

2005’ten beri, koruma yıllık bir yarışma ile savunuldu: dünyanın orijinal marmelat Ödülü. Bu yıl yarışmaya girişler için son tarih, birine 14 kategoriler, 8 Şubat yıl. Ödüller, ev aşçılarından, zanaatkarlardan ve profesyonel şeflerden kaliteli ev yapımı marmelatlara, zanaatkarlardan üretilen marmelatlara ve otellerden, restoranlardan ve oda Kahvaltılardan marmelatlara kadar girişleri teşvik ediyor. Uluslararası bir kategori dünyanın dört bir yanından katılır teşvik eder.

Kazanan kazanan marmelat tarifi ticari olarak üretilen ve fortnum satılan görmek için fırsat sunulacak & Mason, kazananın seçtiği sadaka gidiyor gelirlerin bir kısmı ile.